16 Mart 2015 Pazartesi

Sosyal Maydanoz'u Tanıyın!:)
Sosyal Maydanoz sizlere merhaba der. 
Sosyal Maydanoz kimdir? Necidir? Diye merak edenlere hakkımda bir kaç kısa bilgi vermek istedim. Çünkü,ben girdiğim blog ve sitelerde hakkımda bölümünü asla es geçmem 
Hayatı seven,dostluğu,gülmeyi,eğlenmeyi seven,arkadaşlığı seven, kitap kurdu denecek cinsten okumayı seven,en çok da mutlu olmayı seven ve yaşadığımız dünyanın mutlu olmak isteyenlere çıkarttığı zorluklarla ve engellerle baş edebilen bir kadınım.Sanırım gereğinden fazla güçlü, gereğinden fazla haksızlıklara maydanoz olan bir kadın. Tabii ki bu zorluklara rağmen,mutlu olabilmemde üç kızımın katkısı oldukça büyük:) Ayşenur,Fatmanur ve Zeynep'in annesiyim. Çocukları ile çocuk olmayı başarabilmiş bir anne.. Aslında onların sayesinde mutluyum. Kısaca yavrularım mutlu büyüsünler düşüncesi ile çabalarken bir bakmışım ki,ben de mutlu bir anne oluvermişim:)
Nerden geliyor bu pozitiflik? Diye düşünürseniz ki;ben olsam ben de düşünürüm;hayatın eksilerini görüpte,görmezden gelmeyi öğrendim. Beni üzen insanlara,ikinci defa beni üzme fırsatını vermemeyi öğrendim. Olumluzluklarda pozitif olmayı öğrendim. Mesela hayallerimde çok özel bir mekan diye düşlediğim, gittiğimde huzur bulacağımdan emin olduğum yerlere gittiğimde hayallerim yıkılmışsa beklediğim güzellikten ziyade köhne bir mekan görmüşsem...İşte..Tam burada benim şikayetim yerine kendimle dalga geçmem başlar ve edindiğim tecrübelere bir yenisi eklenir:) Mekandan kalkıp gitmeyiz haa..!! Ailece gülmeye başlayarak cezamızı tamamlarız,kendimizle dalga geçmeyi haketmişizdir:) 
Demem o ki,her negatifliğin pozitif yanlarını görebilmek çok önemli.. Ben hayattan eksilerin artılarını görmeyi öğrendim. Kaybetmeden kazanılmayacağını öğrendim.. Hata yapmadan doğruyu bulamayacağımı öğrendim. 
Neyse ne gerek var bu kadar ayrıntıya girmeye bilemedim.. Kısacası yaşamayı seven,mutlu bir anneyim..Yaşının baharında bir anne.. Yaşımı merak edenlere bir ip ucu... 19'umda ilk bebeğimi kucağıma aldım.Kaç yıl oldu derseniz.. Büyük kızım şuan 10 yaşında:) Sendromum tuttu dilim varmıyor söylemeye siz anlayın işte:) 
Sosyal Maydanoz ne yazar? Günlük tecrübelerini yazar.. Gezme sevdalısı olarak gezip gördüğü yerleri yazar.. Çocukları ile yaşadığı tecrübeleri yazar.. Arada bir de,yöresel lezzetleri yazar:) Duygusal anındaysa işiniz var demektir.Çok iyi bunalıma girer.. Yaşayarak göreceğiz.. 
Sevgiler.. 
(Sosyal Maydanoz)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder